Monday, 3. August 2020
 
   
 


ObsahPredplatné

Broňa Tarnócy

Milí čitatelia,

 

Vitajte v „trojáčkovom“ H.O.M.i.E.
Novinky z Kolína. Doma v škandinávskom dizajne;

 

Prelom roka oslavuje H.O.M.i.E. vždy. Bol to naozaj rušný dizajnový festival. - Medzinárodný veľtrh nábytku imm cologne, Design Post a dizajnový magazín pre moderné životné priestory H.O.M.i.E. spoločne zorganizovali už etablovaný otvárací galavečer. V túto „Design Night“ bolo v kolínskej „Alter Wartesaal“ doma celé odvetvie. Dizajnéri takého formátu, ako Patricia Urquiola, EOOS, Konstantin Grcic, Patrizia Moroso, prvotriedni producenti i top obchodníci tu oslávili úspešný štart do nového roka, naplneného pocitom domova.

 

Kolínsky veľtrh sa tento rok premenil na metropolu moderného dizajnu. Prechádzku žiarivým a trblietavým svetom noviniek vám ponúkame práve v tomto čísle. Medzičasom sa stalo tradíciou, že H.O.M.i.E. vám ako prvý magazín na trhu umožňuje pohľad na nový nábytok. Ako po iné roky vám tieto trendy prezentujeme v rubrike móda a nábytok. Oboje je totiž v H.O.M.i.E. doma. H.O.M.i.E. je strechou dizajnu, módy, architektúry a technológie. Sloboda vznikajúca z tohto prepojenia je životný štýl, ktorému dávame domov.

 

Na dizajnovom nebi sa znova rozžiaril Kolín a na severe zasa od nepamäti žiari svojím jasným poňatím škandinávska architektúra a dizajn. Ani neprekvapuje, že takmer každý magazín sa zameriava na Škandináviu: Helsinki sú dizajnovým hlavným mestom roka a bonita severského kraja je aj v otázkach formy neobyčajne dobrá. H.O.M.i.E. prináša „trojáčkový“ dizajn zo Škandinávie a načrtáva skutočne exkluzívny, moderný obraz formovo dokonalých diel severu. Jeho súčasťou sú míľniky škandinávskeho dizajnu, ako aj príkladná selekcia nórskeho chápania domu

 

 

V tomto duchu: „Go ahead and come H.O.M.i.E."!

 

 

 

 


Ďalšie číslo vychádza 29. marca 2012