Friday, 22. October 2021
 
   
 

Ako spia severania, južania či slováci? Posteľ snov je pre Američanov a Britov boxspring. Na nej snívajú vo vzdušných výškach. Severania spia krátko, ale pohodlne – na vysokých boxspring posteliach, ktoré sú často doplnené topperom. Šetrí sa na oblečení, mnohí Škandinávci spia totiž nahí. Francúzi sa radi túlia. Ich postele sú preto pekne široké a nemajú trhlinu uprostred. A ako spia Japonci? Spanie má v Japonsku úplne inú hodnotu ako v západnom svete. Čo by u nás bolo nemysliteľné, je u nich normálny stav.
POSTEĽ Nathalie od Flou

KLASIKA Z ROKU 1987

Návrh Vica Magistrettiho vďačí za svoj úspech mnohým vylepšeným a funkčným variantom, ktoré sa zrodili počas mnohých rokov. „Nathalie“ od Flou – najnovšia verzia má konštrukciu s dvomi pruženiami typu boxspring.

Od ca. 2 010 €

 
Mythos od Schramm

DVA MATRACE, JEDEN SEN

Do matraca s jadrom z taštičkových pružín „Mythos“ od Schramm sa ručne všíva 500 valcových pružín.

Od ca. 7 000 € (cena vrátane matraca)
posteľ Milano Auping

HOLANDSKO-TALIANSKY ŠKANDINÁVEC

Boxspring model „Milano“ od holandského výrobcu Auping boduje nápadným čelom s okrúhlym alebo kvadratickým gombíkovým štepovaním.

Od ca. 4 075 € (cena vrátane matraca)
posteľ Basis 25 od Schramm

„BASIS 25“

Spací systém a posteľný rám (boxspring) tvoria v tomto prípade konštruktívnu jednotu. Spodné pruženie je zabudované mierne do hĺbky a funguje ako čalúnená miska, na ktorej voľne a lícovane spočíva vrchný matrac. Čalúnený podstavec postele Basis 25 má výšku 25 centimetrov.

Od Schramm, od ca. 6 500 € (vrátane matraca a čela „Quadro Plus“)
„Clip“ od Molteni & C

PO TALIANSKY

Po taliansky„Clip“ od Molteni & C spája moderný dizajn s ležiacou plochou 160 x 200 cm. S touto priestornou dvojposteľou vytvorila Patricia Urquiola umelecké dielo, ktoré sa rozpína do šírky bez toho, aby pôsobilo masívne.

Ca. 4 140 €