Wednesday, 26. January 2022
 
   
 

Majiteľka nového domu mala o interiéri jasnú predstavu – s tromi špecifickými podmienkami. Chcela moderný dom s veľkorysým centrálnym priestorom, neutrálne farby s fialovou spálňou a pracovňu v obývačke. Netradičné. Svoje predstavy vložila do rúk architektovi Petrovi Kopjákovi z CONCEPT Architects, ktorého oslovila práve kvôli konkrétnej vízii moderného domu. „S manželom máme radi moderný štýl a pán Kopják nás upútal svojou prácou a decentnými a čistými interiérmi.“ O tom, že si vybrala správne, hovorí aj jej spokojnosť s konečným výsledkom.

Viac si prečítate vo februárovom vydaní H.O.M.i.E. 2014Život rodiny je koncentrovaný v dennej časti,

tvoriacej srdce domu. Pozostáva z jedálne, kuchyne a obývacej izby s pracovňou. „Keďže naša rodina je skoro stále pokope, jednou z našich priorít bolo mať veľký spoločný priestor.“ O tom sme sa presvedčili aj my, keď sa ich dieťa počas našej návštevy hralo s kamarátom nie v detskej izbe, ale v obývačke, presnejšie v otcovej pracovni, pričom zároveň veselo behalo cez jedáleň až do kuchyne.
Z centrálnej časti domu sa po

stranách prechádza do dvoch nočných častí, v ktorých manželia a ich dieťa nachádzajú svoju súkromnú zónu. Každý z nich má vlastnú kúpeľňu aj toalety, pričom veľkorysá kúpeľňa manželov je skutočným wellness pôžitkom. Je tu umiestnená sauna s kombinovanou pieckou, podlaha je z keramických dlaždíc a intímny pocit dotvárajú podhľadové a bodové svetlá.Kuchyňa je priamo napojená na

jedálenskú časť a oddelená je len sklenenými posuvnými dverami. Všeobecne platí, že rodina a priatelia sa stretávajú a debatujú väčšinou v kuchyni, a ani v tomto prípade to nie je inak. Dokonca, aj napriek tomu, že hneď vedľa kuchyne sa nachádza jedáleň, rodina sa pri jedle stretáva častejšie v kuchyni. „Väčšinou sa všetko odohráva tu, čo je praktické a rýchle.

Spálňa a detská izba sú jediné dve izby,

ktoré sú od ostatných častí bytu odlíšené farbou. Majiteľka sa rozhodla pre obľúbenú fialovú farebnosť rôznych odtieňov, čo dodáva spálni nádych luxusu. Interiér spálne nenarúšajú zbytočné police ani nábytok, dokonca aj televízia a knihy sú ukryté za nepriehľadnou úložnou skriňou.