Monday, 3. August 2020
 
   
 
PredplatnéObsah

Lucia Halmová

Milí čitatelia,

Čas slnečných dní, dovoleniek a prázdnin je konečne tu a pre tých, ktorí sa ešte nerozhodli, ktorú
krajinu navštíviť, sme pripravili naše tradičné špeciálne letné vydanie. Vyberte sa s nami za tými
najlepšími architektonickými projektmi a dizajnovými hotspotmi, ktoré vznikli za posledných
dvanásť mesiacov na celom svete.

Ako obvykle, aj teraz sme vybrali 200 projektov z 20 miest, ktoré sa vyznačujú modernou architektúrou, inovatívnym prístupom a nadčasovým dizajnom. Objavte s nami to najlepšie v kategóriách: korporátny hotel, boutique hotel, reštaurácia, bar, klub, spa, go & see, kancelária, obchod a vlajková predajňa. Takmer každý z týchto projektov je postavený alebo nanovo zrekonštruovaný za posledných dvanásť mesiacov, pričom za väčšinou z nich stoja popredné, renomované architektonické a dizajnové kancelárie.

Smer, ktorým sa na túto cestu vydať, je jednoduchý: štartujeme v najzápadnejšej krajine Európy.
Z portugalského Lisabonu sa s prestávkami v ďalších metropolách postupne presúvame na východ až do brazílskeho Ria de Janeiro. Na inšpiráciu pridávam zopár pozoruhodných príkladov. Jedným z nich je nové múzeum v Riu de Janeiro od Santiaga Calatravu, ktorý je známy svojou organicky tvarovanou a skulpturálnou architektúrou. Za zmienku stojí aj najnovší projekt od spoločnosti Baxter - Baxter cinema showroom, ktorý očarí prepracovaným interiérom kina a showroomu s prvotriednym dizajnom a špičkovým technologickým vybavením. A pôsobivý je aj najnovší projekt Petra Pichlera - apartmánový dom Mirror Houses v Bolzane, ktorý vďaka celozrkadlovej fasáde doslova splýva s okolitou prírodou.

Úžasných a výnimočných projektov sme našli viac než dosť, a teda stačí už len jedno: pohodlne sa usaďte, pripnite si pásy a vydajte sa s nami na dobrodružnú cestu, lemovanú tým najlepším zo sveta architektúry a dizajnu, čo za posledný rok vzniklo.

Prajeme vám šťastné cesty!