Saturday, 31. October 2020
 
   
 
PredplatnéObsah

Lucia Halmová

Milí čitatelia,

V čase bez internetu sa vedomosti zdvojnásobovali pozvoľna a prirodzene. Postupne sme si vyberali pre nás dôležité informácie a aplikovali ich do života. Dnes sa vedomosti v každom ohľade šíria extrémne rýchlo a je čoraz ťažšie zachytiť a vôbec rozlíšiť, čo je pre nás podstatné, a čo pravdivé. Práve vo vlastných štyroch stenách sa často odohráva revolúcia informácií a ich využitia. Začína to už materiálmi, technológiou state of the art, ktorá sa ukrýva napríklad v senzoroch a spája sa s internetom vecí alebo s mysľou dobrých dizajnérov, resp. architektov.

V tomto vydaní sme sa pozreli na zúbok detailným vedomostiam, týkajúcim sa materiálov použitých v nábytkovom dizajne. Prizvali sme si na to v Miláne žijúceho dizajnového žurnalistu Normana Kietzmanna, ktorý je chodiacou encyklopédiou v tejto oblasti. Vo svojom Lexikóne bývania predstavuje materiály používané na výrobu nábytku, ich vývoj a charakteristiku, pričom nezabúda ani na náuku o trendoch na rok 2017. Pre H.O.M.i.E. vytvoril bytové univerzum, do ktorého zhromaždil všetky podstatné pojmy 21. storočia.


Toto vedomostné univerzum H.O.M.i.E. sme nazvali WikiH.O.M.i.E. Koncentrujeme sa len na pojmy, ktoré budeme používať ešte aj o desať rokov. Nemenej dôležité a zaujímavé fakty sa dozviete aj v Stromovede, v ktorej sme si rozobrali najpoužívanejšie nábytkové druhy dreva, ich vlastnosti, využitie a mýty s nimi spojené.

Ako každý rok, aj tentokrát bol H.O.M.i.E. partnerom na imm cologne 2017, najväčšom veľtrhu nábytku v Európe. Po zatváracích hodinách sme ostali opäť ako
jediní vo výstavných priestoroch dizajnových značiek a uprostred noci až do rána sme pre vás aranžovali a fotili tie najkrajšie nábytkové novinky.

Zaujímavé veci sa však dejú aj u nás doma. Nafotili sme pre vás byt, za ktorého realizáciou stoja mladí architekti z ateliéru RULES. Pri rekonštrukcii bytu sa inšpirovali
prácou rakúskeho predstaviteľa secesie a moderny, architektom Adolfom Loosom. Výsledok je nevšedný. Ich „mramorový byt“ je vďaka rozsiahlemu použitiu mramoru a luxusnému vzhľadu vhodný pre milovníkov nekonvenčných interiérov.


Prajeme vám pri čítaní H.O.M.i.E. veľa príjemných a inšpiratívnych chvíľ!